Vesti

U sezoni 2024. osvojeno 116 medalja na domaćim takmičenjima!

Na 13 domaćih takmičenja, na koliko su članovi našeg kluba učestvovali tokom sezone 2024. koja je trajala gotovo punih pet meseci - 7. april do 3. septembra, ukupno je osvojeno 116 medalja! U toj gomili odličja stale su 22 zlatne, 40 srebrnih i 54 bronzane. Sa 86 medalja kajakaši, u velikim i malim čamcima, osvojili su veliku većinu tih medalja, kanuisti su dodali 28, dok su preostale dve proizvod discipline SUP. Uključujući i 3. kolo lige mlađih kategorija koje je održano u Šapcu i sa nama kao domaćinima, lokacije na kojima smo se nadmetali su još: Beograd, Bačka Palanka, Zabrežje, Borča i Novi Sad.

Napominjemo da se radi samo o medaljama domaćeg karaktera i u njih nismo računali rezultate i odličja na međunarodnoj sceni, od kojih se izdvajaju tri medalje, srebro i dve bronze, koje je Andrea Vukašinović osvojila na Međunarodnoj regati “Olimpijskih nada” u Mađarskoj. Veterani Željko Ilić i Milan Đenadić, dali su svoj doprinos u obeležavanju ove godine kada su na Svetskom prvenstvu u Masters kategoriji, odnosno takmičenju za veterane, osvojili zlato u K-2 200 metara u starosnoj kategoriji od 35 do 44 godine. Na istom ovom takmičenju, Željko je bio treći u jednosedu na 200 metara, u kategoriji takmičara od 35 do 39 godina.