U protekloj takmičarskoj sezoni kajakaši Zorke su zlatnim slovima ispisali nove stranice klupske istorije.
Klub je odbranio titulu sveukupnog pobednika Ekipnog prvenstva Srbije i tako drugi put za redom postao najbolji kajakaški klub u Srbiji. Tome treba dodati i titule prvaka Srbije u kategoriji seniora, juniora i kadeta, te treće mesto u kategoriji pionira, kao i treće mesto u Mini kajak ligi Srbije.
U pojedinačnoj konkurenciji na svim takmičenjima osvojeno je 136 medalja, 47 zlatnih, 44 srebrne i 43 bronzane. Posebno smo ponosni na zlatnu medalju osvojenu na Olimpijskim nadama (K-1 1000 m juniori 17: Branko Lagundžić) i bronzanu medalju sa Prvenstvu sveta za veterane (K-1 200 m seniori 39-44: Milan Đenadić) čime je starosna razlika prisutnosti naših takmičara na međunarodnoj sceni proširena na čak 25 godina (Branko 17 - Milan 42).
Prvaci Srbije za 2019. godinu u pojedinačnoj konkurenciji:
Pobednicii Kupa Srbije:
Prvaci Otvorenog prvenstva Vojvodine za 2019. godinu u pojedinačnoj konkurenciji:
Na međunarodnoj sceni blistao je naš podmladak. Branko Lagundžić se sa Olimpijskih nada vratio sa zlatom na 1000 m i srebrom na 500 m. Vuk Miletić se plasirao u finale u K-2 na 1000 m na Prvenstvu Evrope za juniore (9. mesto). Mlađi senior, Mihajlo Subotić je u K-4 na 500 m ostvario plasman u finale i na Prvenstvu Evrope (9. mesto) i na Prvenstvu sveta (7. mesto).
Naši seniori, koji su nas u prethodnim godinama navikli na vrhunske rezultate na međunarodnoj sceni, ove sezone su bili na pravim mukama, što zbog prezasićenja, što zbog uvođenja nove discipline u olimpijski program.
Milenko Zorić i Marko Tomićević od bronzane medalje sa Prvenstva sveta 2015. ne znaju za odmor. Nanizali su olimpijsko srebro (2016.), svetsko (2017.) i evropsko (2018.) zlato, još dva evropska srebra (2016. i 2017.) i dve svetske bronze (2015. i 2018.). Na žalost, kola su se slomila u predolimpijskoj godini. Naši šampioni su ipak uspeli da godinu završe u finalu predolimpijske test regate u Tokiju. Oni će sledeće godine imati novu šansu da ispune olimpijsku normu.
Za razliku od dvoseda na 1000 m, koji se baš mučio, naš četverac na 500 m je uvek bio na domak uspeha. Nebojša Grujić je zbog četverca na 500 m propustio nastup u dvosedu na 200 m, disciplini koja nam je godinama donosila medalje na velikoj sceni. Sve snage Saveza su bile uprte u četverac na 500 m, jer bi kroz njegov dobar plasman mogli da obezbedimo maksimalan broj olimpijskih kvota. I ako su momci iz trke u trku bivali sve brži, i na kraju i izveslali svoj najbolji rezultat, to im nje bilo dovoljno da izbore direktan prolaz na Olimpijske igre. Pošto je Srbija izborila vizu u jednosedu na 200 m, momcima preostaje da sledeće godine kroz trijaž u nacionalnoj selekciji izbore odlazak u Tokio.
Da naši takmičari mogu da se i u poznim sportskim godinama ravnopravno nose sa svetskom elitom dokazao je Milan Đenadić, koji je osvojio bronzanu medalju u jednosedu na 200 m na Prvenstvu sveta za veterane u kategoriji od 39 do 44 godine...